0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQShkup SQShoqëri SQ

Koncerte, interpretime, prezantime të zejeve të vjetra në edicionin e 15-të të “Tingujve të Çarshisë”

Në bërthamën e vjetër të qytetit, në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, prej sot e deri më 17 shtator do të mbahet manifestimi tradicional “Tingujt e Çarshisë”, qëllimi I të cilit, tashmë disa vite, është ta jetësojë Çarshinë përmes koncerteve nga të gjitha zhanret, interpretimet folklorike, poezisë, ekspozitave figurative dhe prezantimit të zejeve të vjetra.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle