0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

Koncentrimet e grimcave PM10 në Shkup dhe Strumicë kanë rënë nën pragun e alarmimit

Koncentrimet mesatare ditore të grimcave PM10 në ajër gjatë ditës së djeshme ishin nën pragun deficitar të alarmimit nga 150 mikrogramë në metër kub në vendet matëse në Shkup - Qendër, Gazi Babë, Lisiçe dhe Rektorat, si dhe në Strumicë, tregojnë të dhënat e Sistemit shtetëror i monitorimit automatik të ajrit .

Butoni Kthehu në krye
Mbylle