Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Konashenkov: Është rrëzuar një aeroplan ushtarak ukrainas dhe 17 dronë

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashevkov deklaroi sot se sistemi rus i mbrojtjes ajrore ka rrëzuar një aeroplan transportues ushtarak ukrainas dhe 17 dronë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle