0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Komuna e Tetovës paralajmëron ndërtim të një qendre rajonale pranimi për qentë endacakë

Nga Komuna e Tetovës pas ngjarjes së djeshme në të cilën është lënduar rëndë një fëmijë pesëvjeçar nga Reçica e Vogël për shkak të sulmit nga qentë endacakë, paralajmëruan se do të sigurojnë mjete shtesë për trajtim të kafshëve endacake, si dhe se përmes qasjes rajonale do të tejkalohet kjo problematikë. Informojnë se po përpunohet projekti me ndihmën e Programit për zhvillim të Kombeve të Bashkuara (UNDP) dhe Agjencisë suedeze për bashkëpunim ndërkombëtar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle