0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Komuna e Tetovës me buxhet prej 26 milionë euro për vitin 2022 dhe deficit mbi 500 mijë euro

Këshilli i Komunës së Tetovës në seancën e katërt të sotme ka miratuar buxhetin për vitin 2022 i cili ka deficit prej 33 milionë denarë. Komuna e Tetovës ka parashikuar të hyra prej një miliard e 623 milionë e 769 mijë denarë (mbi 26 milionë euro) ndërsa shpenzimet një miliard e 656 milionë e 826 mijë e 526 denarë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle