Botë SQBotë.Portal SQ

Kompanitë amerikane kërkojnë përjashtime në rast të sanksioneve të reja kundër Rusisë

Organizata tregtare që përfaqëson interesat e Chevron, General Electric dhe kompanive të tjera të mëdha amerikane me biznes në Rusi, i ka dërguar kërkesë Shtëpisë së Bardhë për t'u lejuar atyre kohë shtesë për të përmbushur detyrimet e tyre dhe për të përjashtuar disa mallra në përpunimin e sanksioneve për shkak të veprimeve të Rusisë kundër Ukrainës.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle