Botë SQBotë.Portal SQ

Kompania e familjes së Trampit shpallet fajtore për përvetësim dhe mashtrim tatimor në gjykatën e Menhetenit

Kompania familjare e Donald Trampit "Organizata Tramp" (Trump Organization),  dje nga Gjykata në Menhtenit, në Nju-Jork,   është shpallur fajtore për përvetësim dhe mashtrim tatimor, pas gjykimit që nuk e përfshiu edhe ish-presidenti republikan, raportuan mediat amerikane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle