0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

Komiteti i Helsinkit: Prokuroria duhet të reagojë ndaj kërcënimeve me dhunë

Komiteti i Helsinkit për të drejta të njeriut konsideron se format ekstreme të gjuhës së urrejtjes, me të cilin drejtpërdrejt bëhet thirrje për kryerje të veprave të urrejtjes, janë alarm i cili përfundimisht duhet ta aktivizojë Prokurorinë publike që të veprojë në këtë segment nga detyrat dhe kompetencat e tij ligjore nga ngjarjet e fundit politike në vend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle