0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQSektori civil SQShoqëri SQ

Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut: Terreni sportiv nuk është vend për urrejtje

Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut dënon gjuhën e urrejtjes të shprehur në ndeshjen e futbollit ndërmjet përfaqësuesve të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë dhe paralajmëron se ajo ka peshë shtesë në kontekstin e marrëdhënieve aktuale politike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle