0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

Komiteti i Helsinkit: Femicidi është prodhim i heshtjes së shoqërisë dhe mosbesimit në institucione

Femicidi i një gruaje 46-vjeçare nga Negotina e shton statistikat shkatërruese sipas të cilës më shumë se 80 për qind e viktimave në vend paraprakisht nuk kanë paraqitur dhunë në institucionet kompetente. Mosparaqitja e dhunës dhe veprimi jo adekuat i institucioneve në rastet me dhunën në familje dhe dhunën gjinore direkt i rrisin gjasat që dhuna të kulmojë me vrasje, thuhet në kumtesën e sotme të Komitetit të Helsinkit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle