0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Komisioni për sëmundje infektive konstatoi rritje të numrit të rasteve pozitive dhe përkujton në masat e përgjithshme për mbrojtje nga Kovid-19

Numri i rasteve pozitive në Kovid-19 në krahasim me javën e kaluar është rritur për 65 për qind, por në të njëjtën kohë nuk ka rritje të numrit të hospitalizimeve (në këtë moment janë hospitalizuar 10 pacientë me Kovid-19) dhe nuk ka rritje të numrit të rasteve të vdekjes, konstatoi në mbledhjen e sotme Komisioni për sëmundje infektive, informuan nga Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle