0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Komisioni parlamentar për financim dhe buxhet nuk miratoi propozimin për rritjen e pagave në sektorin publik, LSM-ja vazhdon me protesta

Komisioni parlamentar për financim dhe buxhet në seancën e sotme nuk e miratoi propozimin për rritje lineare të pagave në sektorin publik, ndërsa Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë (LSM) kërkoi dorëheqjen e deputetëve që votuan kundër propozimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle