Evropë SQEvropë.Portal SQ

Komisioni Evropian debaton për kriminazimin e gjuhës së urrejtjes

Ministrat e drejtësisë të BE-së po mbajnë takim joformal në Lil, Francë, ku po bisedojnë për propozimin për zgjerimin e listës së veprave penale lidhur me gjuhën e urrejtjes dhe krimin nga urrejtja onlajn dhe oflajn me qëllim që të krijohet kornizë përkatëse juridike për kriminalizimin e gjuhës së urrejtjes dhe krimet nga urrejtja në nivel të BE-së.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle