0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Kombinimi i AstraZenekës me Modernën ose Novavaksin jep përgjigje të fortë të antitrupave

Kombinimi i dozës së parë të vaksinës së AstraZenekës me dozën e dytë të Modernës ose Novavaksit krijon doza ndjeshëm të larta të antitrupave neutral dhe T- qelizave në luftën kundër koronavirusit në krahasim me dy dozat e AstraZenekës, ka treguar hulumtimi më i ri i Universitetit të Oksfordit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle