Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Komandanti i Azovit: Morëm urdhër të ndërpresim mbrojtjen e Mariupolit

Komandanti i regjimentit ukrainas Azov, Denis Prokopenko, iu drejtua publikut dhe tha se në Azov janë urdhëruar të ndalojnë mbrojtjen e Mariupolit dhe të shpëtojnë jetën e luftëtarëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle