0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë BotëShoqëri SQ

Kolev: Bullgarët në Maqedoninë e Veriut mund të jenë shfrytëzues në dialogun ndërmjet Shkupit dhe Sofjes

Bullgarët të cilët jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, mund të jenë shfrytëzues në dialogun ndërmjet Sofjes dhe Shkupit, deklaroi për BNT Petar Kolev, lider i Unionit Demokratik Qytetar, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle