0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kocarev: Është i destinuar në dështim çdo shtet që e ndërton të ardhmen e tij mbi dokumente të paligjshme apo jo dinjitoze

Burim i të gjitha problemeve tona jetike janë të gjitha dokumentet që nuk përputhen me premisat themelore të maqedonizmit, siç janë Marrëveshja e fqinjësisë së mirë me Bullgarinë dhe Marrëveshja e Prespës, tha kryetari i Akademisë së Maqedonisë i Shkencave dhe Arteve, akademik Lupço Kocarev, në prezantimin e tij në Kuvendin vjetor të AMSHA-së, për të cilin tha se është tekst autorial në të cilin ka shprehur qëndrimet e tij personale dhe ka renditur tri sfida për vendin – mbijetesën e Maqedonisë, integrimin në BE dhe të ardhmen e vendit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle