0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Koalicioni rural: Komunat duhet shumë më seriozisht të punojnë në avancimin e barazisë gjinore

Në komunat Krivogashtan, Prilep, Kërçovë, Pllasnicë, Gostivar dhe Vrapçishtë, shumica e anëtarëve të Këshillit edhe në pozitat drejtuese janë meshkuj, ndërsa në Komunën e Pllasnicës vetëm një anëtar i Këshillit komunal është grua, tregon hulumtimi i fundit të Koalicionit rural.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle