0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPartitë politike SQPolitikë SQ

Koalicioni ASH- Alternativa: Qasje kaotike e pushtetit ndaj pandemisë KOVID-19

Maqedonia e Veriut, për fat të keq, po hyn në valën e katërt të pandemisë KOVID- 19. Kemi të bëjmë me virus i cili në nivel botëror shkaktoi vdekje, invaliditet dhe dëme ekonomike, por fatkeqësia më e madhe e jona është qasja kaotike e qeverisë, keqmenaxhimi nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë dhe vendimet jo adekuate e shpesh amatore nga ana Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, ka thënë përfaqësuesi i koalicionit ASH- Alternativa, Bekim Tateshi.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle