Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kluge i shqetësuar për përhapjen e mundshme të lijës së majmunit

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropë, Hans Kluge sot deklaroi se është i shqetësuar se përhapja  e lijës së majmunëve mund të përshpejtohet në rajon sepse njerëzit mblidhen për festa dhe festivale gjatë muajve të verës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle