0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kiril Petkov paralajmëroi qasje të re dhe marrëdhënie më të mira me Maqedoninë e Veriut

Kiril Petkov, bashkëtkryesues i koalicionit “Ndryshimi vazhdon” i cili fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari, në një intervistë për BNT komentoi se partia e tij ka qëndrim kategorik për atë se çka duhet të bëhet në marrëdhëniet midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut. Siç njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja, sipas Petkov, duhet të formohen grupe të punës nga dy vendet – Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut, në të cilat, sipas tij, duhet të përfshihen jo vetëm historianë, por edhe njerëz nga biznesi, kultura dhe arsimi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle