Botë SQBotë.Portal SQ

Kina i bën thirrje SHBA-së për ta mbështetur luftën ndërkombëtare kundër pandemisë

Zëdhënësi i Ministrisë kineze të Punëve të Jashtme, Vang Venbin deklaroi se Kina shpreson se SHBA-ja do t’i dëgjojë zërat objektive dhe racionale të bashkësisë ndërkombëtare dhe do të jetë "mbështetëse”, e jo sabotator në bashkëpunimin ndërkombëtar në luftën kundër pandemisë koronavirus dhe përcaktimin e prejardhjes së virusit, transmeton Grupi kinez mediatik (CMG).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle