Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kina është e gatshme të bashkëpunojë me SHBA-në në nismën “Të ndërtojmë botë më të mirë”

Kina është e gatshme të bashkëpunojë me SHBA-në në planin infrastrukturor global të kryesuar nga G7-shi dhe është e hapur për inkuadrim të Uashingtonit në nismën e saj "Rrip dhe rrugë" (BRI), deklaroi sot ministri kinez i Punëve të Jashtme, Vang Ji.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle