Botë SQBotë.Portal SQ

Kina është e gatshme për “marrëdhënie miqësore dhe bashkëpunim” me talibanët në Afganistan

Autoritetet kineze kanë bërë të ditur se Pekini është i gatshëm të thellojë “marrëdhëniet miqësore dhe bashkëpunimin” me Afganistanin pasi talibanët e kanë ndërmarrë kontrollin mbi vendin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle