Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kina “e përcjell me vëmendje” situatën në Ukrainë dhe bën thirrje për qëndrueshmëri

Kina ka kumtuar se e përcjell me vëmendje situatën në Ukrainë dhe bëri thirrje për "qëndrueshmëri" nga të gjitha palët pasi që presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi operacion ushtarak në fqinjin evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle