0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Kina e dënoi sulmin në aeroportin në Kabul dhe ka ofruar bashkëpunim

Kina e ka dënuar sulmin terrorist në aeroportin në Kabul dhe ka shprehur gatishmëri të “punojë me bashkësinë ndërkombëtare në përballjen me kërcënimin nga terrorizmi dhe të parandalojë Afganistani përsëri të bëhet vatër e terrorizmit”, ka deklaruar sot zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës, Xhao Lixhian në komentin e parë të Pekinit pas sulmit të djeshëm në Kabul, transmetojnë mediat amerikane.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle