Botë SQBotë.Portal SQ

Kina e akuzoi SHBA-në për rritjen e tensioneve rreth Ukrainës

Kina sot e akuzoi SHBA-në për "rritje të tensioneve" dhe "krijim të panikut" lidhur me krizën ukrainase, pasi Uashingtoni shpalli sanksione kundër Moskës dhe paralajmëroi se do të vazhdojë të dërgojë armë në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle