Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kina dhe Rusia vendosën veto ndaj projekt-rezolutës së KS-së për sanksione shtesë ndaj Koresë së Veriut

Kina dhe Rusia vendosën veto ndaj rezolutës së KB-së, të mbështetur nga SHBA-ja, për vendosje të sanksioneve të reja ndaj Koresë së Veriut, për shkak të testimeve të saj të raketave interkontinentale balistike që mund të mbajnë municion bërthamor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle