Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kievi bëri të ditur se ushtria ukrainase ka hyrë në Herson

Ushtria e Ukrainës sot ka hyrë në qytetin kyç jugor Herson pas tërheqjes së forcave ruse prej atje, kumtoi Ministria ukrainase e Mbrojtjes. “Ukraina e ktheu kontrollin ndaj Hersonit, forcat e armatosura ukrainase kanë hyrë në qytet”, njoftuan nga Ministria në Fejsbuk dhe u bënë thirrje njësive ruse që mbeten atje të “dorëzohen menjëherë”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle