Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Kiev: Të paktën 167 fëmijë janë vrarë në Ukrainë gjatë pushtimit rus

Të paktën 167 fëmijë janë vrarë në Ukrainë, ndërsa 279 janë plagosur, gjatë pushtimit rus. Rreth 927 shkolla dhe institucione tjera arsimore janë dëmtuar në garantime dhe bombardime, theksojnë nga zyra e prokurorit publik në Ukrainë mëngjesin e sotëm në Telegram.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle