Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kiev e mbylli hapësirën ajrore për fluturime civile mbi shtetin

Ukraina sot e mbylli hapësirën e saj ajrore për fluturime civile, duke theksuar për rrezik të sigurisë, derisa aviacioni rregullatorë evropian, poashtu, paralajmëroi për rreziqet e fluturimeve në zonat kufitare të Rusisë dhe Bjellorusisë, për shkak të aktiviteteve ushtarake.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle