0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Këtë verë në Gjermani do të mund të udhëtohet pa test dhe pa certifikatë për vaksinim kundër Kovid-19

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Karl Lauterbah sot deklaroi se Qeveria ka planifikuar t'i heq rregullat epidemiologjike gjatë verës, sipas të cilave udhëtarëve për hyrje në Gjermani u nevojitet vërtetim për vaksinim kundër Kovid-19, rezultate negativ nga testi ose dëshmi që e keni kaluar Kovid-19.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle