0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Këshilli për të drejta të njeriut i KB-së e hodhi poshtë debatin për raportin ndaj ujgurëve në Kinë

Këshilli për të drejta të njeriut i Kombeve të Bashkuara sot e hodhi poshtë propozimin e Perëndimit për mbajtje të debatit për shkeljet e folua të të drejtave të njeriut në rajonin kinez Sinxhijang, pasi që raporti i KB-së zbuloi krime të mundshme kundër njerëzimit ndaj ujgurëve dhe myslimanëve të tjerë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle