Botë SQBotë.Portal SQ

Këshilli i Sigurisë së KB-së bëri thirrje në ndërprerje urgjente të dhunës në Afganistan

Këshilli i Sigurisë së KB-së sot  bëri thirrje për ndërprerje urgjente të dhunës në Afganistan. Në kumtesë Këshilli i Sigurisë së KB-së shpreh brengë të thellë për shkak të valës së dhunës dhe ofensivës së talebanëve, por edhe për shkak të raporteve për shkelje serioze të të drejtave të njeriut në bashkësitë e goditura nga lufta, lajmëroi Tass.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle