Botë SQBotë.Portal SQ

Këshilli i Sigurisë i OKB -së po debaton për dënimin e sulmeve të talebanëve në Afganistan dhe viktimat civile

Këshilli i Sigurisë së OKB -së po debaton mbi një draft-deklaratë që dënon sulmet e talebanëve në qytete dhe fshatra që kanë shkaktuar viktima të mëdha civile dhe kërcënojnë me sanksione për abuzimet dhe veprimet që kërcënojnë paqen dhe stabilitetin e vendit, kumtuan mbrëmë diplomatët në Nju-Jork.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle