Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Këshilli i Kishës ortodokse ukrainase shpalli pavarësi të plotë

Këshilli i Kishës ortodokse ukrainase sot ka shprehur mospajtim me qëndrimin e patriarkut rus dhe të tërë Rusisë, Kiril lidhur me konfliktin në Ukrainë dhe miratoi ndryshime të kushtetutës së KOU-së, që do të thotë pavarësi të plotë të saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle