Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Këshilli i Evropës: Kjo është kohë e errët për Evropën

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Evropës, Marija Pejçinoviq Buriq, ashpër e dënoi sulmin ushtarak rus ndaj Ukrainës. Ajo theksoi se kjo është shkelje flagrante e Statutit të Këshillit të Evropës dhe Konventës evropiae për të drejtat e njeriut dhe paralajmëroi masa të shpejta të Këshillit të Evropës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle