0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Këshilli i ambasadorëve: Veprimet ushtarake në shekullin 21 janë të papranueshme dhe në kundërshtim m të drejtën ndërkombëtare, urgjentisht të ndalohet invazioni në Ukrainë

Delegacioni i Këshillit të ambasadorëve, kryesuar nga kryetari i saj, Muhamed Halili, ndërsa në përbërje të të cilit ishin edhe anëtarë të Këshillit ekzekutiv, Tihomir Ilievski dhe Nano Ruzhin, pati takim me ambasadoren ukrainase në Shkup, Natalia Zadorozhnjuk, ku u këmbyen mendime rreth ngjarjeve të përditshme në Ukrainë prej fillimit të agresionit rus, deri në ditën e sotme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle