0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Këshilli i Ambasadorëve: Republika e Maqedonisë së Veriut pa nevojë u bë pjesë e fushatës parazgjedhore në Bullgari

Duke i ndjekur ngjarjet politike në Republikën e Bullgarisë gjatë zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale fundjavën e kaluar, Shoqata për politikë të jashtme dhe ndërkombëtare "Këshilli i Ambasadorëve" me keqardhje ka konstatuar se Republika e Maqedonisë së veriut pa nevojë u bë pjesë e fushatës parazgjedhore në këtë vend fqinj dhe mik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle