0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Këshilli i Ambasadorëve: Prania e delegacionit bullgar në hapjen e një klubi me emër kontrovers – përpjekje e papërshtatshme për promovimin e progresit në përafrimin e qëndrimeve të të dyja qeverive

Prania e delegacionit bullgar në hapjen e klubit me emër kontrovers, roli i së cilit nuk është qartësuar deri në fund në aspektin historik, paraqet përpjekje të papërshtatshme për promovimin e progresit në përafrimin e qëndrimeve të të dyja qeverive, që do të rezultonte me fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në, konsideron Këshilli i Ambasadorëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle