0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Këshilli i ambasadorëve deklarohet për procesin integrues të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Këshilli i ambasadorëve i përshëndet përpjekjet dhe iniciativat për mbështetje të fuqishme të SHBA-së dhe Bashkimit Evropian për anëtarësim të menjëhershëm të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian shprehur përmes porosive të Ndihmës sekretares shtetërore për çështje evropiane dhe euroaziatike, Karen Donfrid deri te lidershipi i vendit gjatë vizitës së saj në Shkup si dhe porosive nga takimet e të dërguarit special për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Eskobar dhe Karen Donfrid me Oliver Varhejn, komisar për zgjerim të BE-së dje në Tiranë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle