0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Këshilli i Ambasadorëve: Bullgaria përfundimisht ta heqë veton dhe të kontribuojë për prosperitetin, paqen dhe sigurinë e rajonit

- Këshilli i Ambasadorëve e përshëndet deklaratën e shefave të diplomacive të vendeve anëtare të G-7 dhe Përfaqësuesit të lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, të shprehur në Deklaratën e përbashkët nga takimi i parmbrëmshëm në vendin gjerman Vajzenhaus se fuqishëm e mbështesin hapjen e shpejtë të bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në dhe me këtë e afirmojnë përcaktimin e tyre për mbështetje të perspektivës evropiane të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor me qëllim që të sigurohet stabiliteti, siguria dhe prosperiteti i rajonit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle