0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kërkesat për azil në Evropë u afruan në nivelin e vitit 2016

Në nëntor të vitit të kaluar në BE, Norvegji, Zvicër dhe Mbretëri të Bashkuar janë shtruar rreth 71.400 kërkesa për mbrojtje ndërkombëtare, tregojnë të dhënat e Agjencisë për azil të Bashkimit Evropian (EUAA), që sot u publikuan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle