Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

KE ndjen keqardhje që serbët në Kosovë nuk votuan në referendumin për ndryshime kushtetuese të Serbisë

Komisioni evropian sot shprehi keqardhje që serbët të cilët jetojnë në Kosovë nuk kishin mundësi të votojnë në referendumin e djeshëm dhe bënë thirrje të dyja palët të gjejnë zgjidhje, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle