0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQ

KE-ja i prezantoi raportet pë progresin e shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë

Eurokomisari për Zgjerim, Oliver Varhei, i prezantoi Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian raportet e sivjetshme për progresin e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë në BE. Ai saktësoi se deri në fund të vitit Komisioni Evropian do të paraqesë vlerësimin e parë të këtillë për Ukrainën, Moldavinë dhe Gjeorgjinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle