Evropë SQEvropë.Portal SQ

KE-ja e ka tërhequr projekt-dokumentin pas reagimit të Vatikanit se “po shkatërrohen Krishtlindjet”

Komisioni Evropian dje e ka tërhequr dokumentin intern me udhëzime, me të cilin propozohej që termi “periudha e Krishtlindjeve” të zëvendësohet me “periudhë festive” pas revoltës së konservatorëve dhe Vatikanit, të cilët e quajtën dokumentin "përpjekje" për të shkatërruar rrënjët e krishtera të Evropës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle