0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

KE-ja do të ndajë 120 milionë euro për hulumtimin e trajtimeve të reja dhe vaksinave kundër Kovid-19

Komisioni evropian po e rritë financimin për hulumtim në luftën kundër Kovid-19. Është përgatitur listë me 11 projekte të reja, për të cilat do të ndahen gjithsej 120 milionë euro nga “Horizont Evropa”, program më I madh evropian për hulumtime dhe inovacione (2021-2027).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle