0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

KE: Është bërë përparim në politikën ekonomike dhe sociale, por ka ende rekomandime të paplotësuara

Maqedonia e Veriut mbetet e përgatitur në mënyrë të moderuar apo mesatarisht në fushën e politikës ekonomike dhe monetare. Është arritur një përparim i caktuar pasi Qeveria e dorëzoi ligjin e buxhetit në Parlament, duke përfshirë një dispozitë të rregullave fiskale. Masat për të parandaluar ndikimin socio-ekonomik të Kovid-19 janë zbatuar me sukses, citohet në raportin e Komisionit Evropian mbi përparimin e vendit në fushën e Politikës Ekonomike dhe Monetare.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle