0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

KE: Ekonomia e vendit këtë vit me rritje prej 4 për qind, ndërsa vitin tjetër 3,9 për qind

Maqedonia e Veriut do të shënojë rritje ekonomike prej 4 për qind këtë vit, ndërsa në vitin 2022 prej 3,9 për qind, parashikon Komisioni Evropian në parashikimin makroekonomik të vjeshtës për vendet anëtare të BE-së dhe vendet kandidate.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle