0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

KE: Ekonomia e vendit sivjet me rritje 4 për qind dhe inflacion 3,3 për qind, të realizohen investime kapitale

Maqedonia e Veriut këtë vit do të shënojë rritje ekonomike prej 4 për qind dhe në vitin 2022 3,9 për qind, ndërsa inflacioni do të jetë përkatësisht 3,3 për qind dhe 2,1 për qind, parashikon Komisioni Evropian në parashikimin makroekonomik të vjeshtës të shteteve anëtare të BE-së dhe vendet kandidate.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle